Monday, February 13, 2012

Ülesanne 6

Kui ma alustasin selle ülesande täitmist, siis ma teatsin kohe, et ma tahan võtta oma virtuaalkeskonnaks Murelaste foorumi. Olen koguaeg mõelnud, et võiks uurida lähemalt, mis see foorum endast täpselt kujutab. Kuid sellele lehele minnes selgus, et polegi see asi nii lihtne, et lihtsalt lähed ja oled seal. Võtsin siis lahti alateema - Loe läbi enne kasutajaks registreerumist.

Foorumi eesmärk on pakkuda tuge ja lohutust nendele, kes puutuvad kokku murelike teemadega, mis seotud rasestumise, raseduse, puudega lapse sünni ja kasvatamise murede- rõõmudega ning lapse surmaga.
Foorumis kehtivad üldtuntud reeglid, kus suhtlemisel on aktsepteeritud sõbralik ja viisakas toon ja keelatud teiste kasutajate solvamine, kritiseerimine ning tunnete riivamine.

Foorumisse saavad postitada vaid registreerunud kasutajad. Kuna foorum on loodud eelkõige oma vastavale sihtrühmale, siis tuleb pärast registreerumist saata adminile lühike selgituskiri liikmeks registreerumise kohta. Kui selgitust registreerumise kohta pole tulnud 10 päeva jooksul, siis registreerimine tühistatakse. Selleks, et vältida fake- kasutajate rämpspostitusi, peab foorumi admin kõik uued kasutajakontod üle vaatama ja vastavalt siis aktiveerima või kustutama. Sellekohane teade saabub pärast kasutajaks registreerumist ka märgitud emailile. Admin vaatab uued kontod läbi min 2x/ nädalas.  

Antud foorumis ja tekste lugeda ei saanud ja poleks ka õige neid teemasid siin lahkama hakata. Mõned vähesed postitused, mis olid avalikult näha lõid juba üldpildi sellest, kuidas selles foorumis toimetatakse. Kui administraator ütles, et see foorum pole ainult murede jagamiseks, et jagage rõõmsaid asju ka, siis üks kasutaja oli seisukohal, et see ongi just see foorum ja see koht, kus saab kõik südamelt ära rääkida ja tunda, et sa pole üksi oma murega. Leidub inimesi kellel on olnud sama mure ja nad aitavad kogu oma nõu, jõuga ja üritavad alati positiivust süstida.

Samas leiab ka mõni kasutaja, et see ongi see koht kus saab ka tema oma lapse saavutuste üle ühkustada ja rõõmu tunda. Kui tavalistes perefoorumitest uhkeldavad vanemad sellega, et nende 3 aastased lapsed juba loevad, siis siin foorumis saavad eriliste laste vanemad hõisata ka selle üle, kui nende 5 aastane laps ütles esimese sõna või tegi esimesed sammud.
Ma olen täiesti kindel, et selles foorumis valitseb väga kokkuhoidev ja sõbralik keskkond. Väga meeldiv, et selline koht on olemas. Kui vaadata viimaste postituste kuupäevasid, siis tundub, et see ei ole keskkond, kus eriliste laste vanemad just väga aktiiivselt käivad ja sõna võtavad. Ehk on see sellest tingitud, et foorum pole just väga tuntud. Ja kindlasti pole ka selliste raskete laste kõrvalt väga palju aega lihtsalt internetis istuda.
Tore on ka see, et seda keskkonda reostama ja ka niisma lugema ei pääse. Muidugi ei ole nii, et kõik see, mis me internetti sisse trükime jääb varjatus ainult selle tõttu, et see on parooliga kaitstud ja kasutajaid valitakse, kuid teatud turvatunde see siiski loob. See tutvalisuse küsimus võib olla ka üks põhjustest, mis lapsevanemad väga ei eelista nii suurtest ja rasketest probleemidest internetis rääkida.

Ma ei tea, kas ma tegin õieti, et üritasin seda lehekülge analüüsida, kuna info selle kohta on üsna kesine, kuid minu põhieesmärk oli siiski see, et endale ja teistele teadvustada , et selline keskkond on olemas ja toimib. Minu oma poolne mõte on see, et ehk võiks sinna foorumisse kaasata ka spetsialistid, kes saaksid inimesi läbi interneti nõustada.




Allikad

Murelapsed.org [2012, märts 17].

No comments:

Post a Comment